Kancelária Slovenského poľovníckeho zväzu, Štefánikova 10, Bratislava 811 05
  • +421 2 5720 33 11
  •  +421 2 5720 33 21

Nové prednášky pre vedúcich krúžkov KMPPP

kmppp

Omaľovánky POĽOVNÍCI DEŤOM

Krúžkov mladých priateľov prírody a poľovníctva

Odbor kynológie

  • Vedúci odboru kynológie - +421 910 707 083
  • Špecialista pre kynológiu - +421 910 707 081 
  • Plemenná kniha - +421 948 762 923

viac informácií

Slovenské poľovnícke signály zložil zaslúžilý umelec Tibor Andrašovan podľa textov Pavla Porubana. Bolo to v roku 1970 pri príležitosti osláv 50 výročia vzniku prvej poľovníckej organizácie na území samostatného Sovenska (Lovecký ochranný spolok - 1920 - MUDr. Juraj Červíček). 
Prílohy:
Uložiť tento súbor (vysledky_lesnice_suhrn.xls)vysledky_lesnice_suhrn.xls[výsledková listina]146 kB

Jednou z dôležitých stránok poľovníctva je aj poľovnícka osveta, ktorá v nemalej miere prispieva k dobrému menu poľovníctva. Vítanou súčasťou poľovníckych podujatí (spoločné poľovačky, poľovnícke plesy, pohreby poľovníkov, poľovnícke dni, poľovnícke schôdze, snemy, chovateľské prehliadky, poľovnícke výstavy....) sú aj vystúpenia lesničiarov (trubačov), ktorí podujatiu dodávajú slávnostný charakter. Určite ste už pri  organizovaní podujatí rozmýšľali koho osloviť a kde vlastne trubačov zohnať. V blízkej budúcnosti (do konca mája) bude v prevádzke web stránka Klubu trubačov SR (www.trubaci.sk) na ktorej môžete zistiť kontakty na aktívnych trubačov vo vašom okolí. Databáza bude pravidelne aktualizovaná a dopĺňaná o nových hráčov.

 
Prílohy:
Uložiť tento súbor (Letny kurz trubacov v L Hradku.doc)Letny kurz trubacov v L Hradku.doc[prihláška]49 kB

V dňoch 22. - 24.5.2009 sa v Čadci uskutoční 32. ročník Celoslovenskej súťaže v hre na lesnicu a lovecký roh s názvom Kysucké halali, ktorá sa bude konať pod záštitou poslanca Národnej Rady Slovenskej republiky PhDr. JUDr. Jána Podmanického.
Prílohy:
Uložiť tento súbor (Propozicie sutaze 2009.doc)Propozicie sutaze 2009.doc[Propozície]1268 kB
Uložiť tento súbor (prihlaska do sutaze.doc)prihlaska do sutaze.doc[Prihláška]811 kB
Uložiť tento súbor (kysuca 1_hlas.mid)kysuca 1_hlas.mid[Skladba – Kysuca 1 hlas]0.7 kB
Uložiť tento súbor (kysuca 2_hlas.mid)kysuca 2_hlas.mid[Skladba – Kysuca 2 hlas]0.7 kB
Uložiť tento súbor (kysuca 3_hlas.mid)kysuca 3_hlas.mid[Skladba – Kysuca 3 hlas]0.5 kB
Uložiť tento súbor (kysuca_spev.mid)kysuca_spev.mid[Skladba – Kysuca spev]1 kB
Uložiť tento súbor (kysuca_subor kompletny.mid)kysuca_subor kompletny.mid[Skladba – Kysuca súbor kompletný]2 kB

5. Majstrovstvá Slovenska juniorov vo vábení zveri o Putovný pohár Hubertlovu sa uskutočnili v rámci sprievodného programu výstavy Poľovníctvo a oddych, ktorá sa konala  24. januára 2009 vo Výstavnom a kongresovom centre Incheba Expo, a.s. Bratislava. Organizátormi majstrovstiev boli: TV magazín HALALI - relácia o prírode, Považská Bystrica, HUBERTLOV vydavateľstvo poľovníckej literatúry, Bratislava, Múzeum vo Sv. Antone a f. ŠOMEK, Bratislava, odborným garantom bol Slovenský poľovnícky zväz, Bratislava, generálnym sponzorom Incheba Expo, a.s., Bratislava a mediálnym partnerom časopis Poľovníctvo a rybárstvo.
Prílohy:
Uložiť tento súbor (Clanok_incheba_09A.doc)Clanok_incheba_09A.doc[5. Majstrovstvá Slovenska juniorov vo vábení zveri o Putovný pohár Hubertlovu]26 kB
Uložiť tento súbor (a.jpg)a.jpg[obrázok]548 kB

Výstava Poľovníctvo a oddych, ktorá sa konala dňa 19. januára  vo výstavnom a kongresovom centre INCHEBA EXPO Bratislava priniesla bohatý sprievodný program ako 4. Majstrovstvá Slovenska juniorov vo vábení zveri o Putovný pohár Hubertlovu, v ktorom juniorskí súťažiaci mali možnosť súťažiť v disciplínach ako vábenie jelenej zveri, srnčej, diviačej a dravej zveri.  Juniorskí súťažiaci v súťažných disciplínach preukázali svoj talent a hlavne chuť súťažiť so svojimi súpermi, aby čo najhodnovernejším zvukovým prejavom od prezentovaným na rôznych pomôckach pre vábenie zveri dosiahli efekt rovnajúci sa sile prírode 
Prílohy:
Uložiť tento súbor (junior-08-vysledok-Incheba.xls)junior-08-vysledok-Incheba.xls[Výsledková listina ]24 kB
Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.