Kancelária Slovenského poľovníckeho zväzu, Štefánikova 10, Bratislava 811 05
  • +421 2 5720 33 11
  •  +421 2 5720 33 21

Nové prednášky pre vedúcich krúžkov KMPPP

kmppp

Omaľovánky POĽOVNÍCI DEŤOM

Krúžkov mladých priateľov prírody a poľovníctva

Odbor kynológie

  • Vedúci odboru kynológie - +421 910 707 083
  • Špecialista pre kynológiu - +421 910 707 081 
  • Plemenná kniha - +421 948 762 923

viac informácií

4.Majstrovstvá Slovenska juniorov vo vábení zveri o Putovný pohár Hubertlovu

Výstava Poľovníctvo a oddych, ktorá sa konala dňa 19. januára  vo výstavnom a kongresovom centre INCHEBA EXPO Bratislava priniesla bohatý sprievodný program ako 4. Majstrovstvá Slovenska juniorov vo vábení zveri o Putovný pohár Hubertlovu, v ktorom juniorskí súťažiaci mali možnosť súťažiť v disciplínach ako vábenie jelenej zveri, srnčej, diviačej a dravej zveri.  Juniorskí súťažiaci v súťažných disciplínach preukázali svoj talent a hlavne chuť súťažiť so svojimi súpermi, aby čo najhodnovernejším zvukovým prejavom od prezentovaným na rôznych pomôckach pre vábenie zveri dosiahli efekt rovnajúci sa sile prírode 
  Ich talent, snaha a výkon bola prísne ohodnotená  štvorčlennou rozhodcovskou porotou, ktorú vymenoval Slovenský poľovnícky zväz ako odborný garant súťaže v zložení  predsedu p. Lihockého a troch porotcov Ing. Pokorný, Plánovský a p. Ing. Kaššák, ktorí nezáväzným ohodnotením prispeli k vysokej kvalite súťaže.
    Všetci súťažiaci nastúpili úhľadne poľovnícky ustrojení a svojím vystúpením zaujali veľkú pozornosť nielen medzi poľovníckymi účastníkmi výstavy, ale aj medzi širokou verejnosťou, ktorí veľkým potleskom podporovali našich juniorských súťažiacich.
    Nepochybne sa súťažiaci tešili aj cenám, ktoré do majstrovstiev venovala TV magazín HALALI -relácia o prírode, Hubertlov- vydavateľstvo poľovníckej literatúry, Múzeum vo Sv. Antone, f. Šomek, Bratislava a generálny sponzor INCHEBA Expo Bratislava.

    Juniorským majstrom Slovenska s počtom bodov 151 sa stal Tomáš Minich z Kamenca pod Vtáčnikom, prvým vicemajstrom s počtom bodov 148 je Ján Muránsky zo Šuňavy a druhým vicemajstrom Slovenska vo vábení zveri za rok 2008 s počtom bodov 147 sa stal Mocpajchel Dušan z Čajkova.
    Všetkým 14 juniorským súťažiacim prajeme mnoho úspechov a úspešné vábenie priamo v poľovníckom revíri.
 
Ing. Engel Štefan
Prílohy:
Uložiť tento súbor (junior-08-vysledok-Incheba.xls)junior-08-vysledok-Incheba.xls[Výsledková listina ]24 kB
Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.