Kancelária Slovenského poľovníckeho zväzu, Štefánikova 10, Bratislava 811 05
  • +421 2 5720 33 11
  •  +421 2 5720 33 21

KHSP100Podľa Plánu organizačného zabezpečenia XX. majstrovstiev Slovenska v streľbe z loveckých historických palných zbraní sa konala súťaž dňa 15.08.2021 na strelnici Senica – Čáčov, ktorá je vo vlastníctve Regionálnej organizácie SPZ (SPK) v Senici. Súťaž bola po materiálnej aj organizačnej stránke veľmi dobre pripravená. Pohostenie súťažiacich a hostí zabezpečili organizátori súťaže a to z vlastných prostriedkov a bezplatne.  Po ukončení súťaže jej organizátori vykonali poriadok v na strelnici a v jej okolí.   

Čítať ďalej...

Federation of Associations for Hunting and Conservation of the EU logoNávrh na úplný zákaz olova v strelive je na spadnutie. Aby za nás mohla Európska federácia poľovníckych organizácií (FACE) argumentovať, potrebuje od Vás informácie (samozrejme anonymné) a dáta o používaní oloveného streliva. FACE spolupracuje so špecializovanou výskumnou spoločnosťou REACHLaw za účelom zistenia potencionálnych dopadov nových obmedzení používania streliva s obsahom olova v Európe. Poskytnuté informácie budú poskytnuté iba FACE a REACHLaw.

Dotazník v slovenčine nájdete tu: http://bit.ly/dotaznik_FACE 
(POZOR, NEFUNGUJE NA MOBILNÝCH TELEFÓNOCH!)

Čítať ďalej...

hist.zbraneKlub histórie slovenského poľovníctva pri SPZ  – Sekcia historických loveckých zbraní v spolupráci s RgO SPZ v Senici organizujú 2. júna 2019 na strelnici Senica – Čáčov XX. Majstrovstvá Slovenska v streľbe z loveckých historických palných zbraní.

Prílohy:
Uložiť tento súbor (pozvanka_XX.MS_KHSP_SPZ.pdf)pozvanka_XX.MS_KHSP_SPZ.pdf[XX. Majstrovstvá Slovenska v streľbe z historických palných zbraní - pozvánka, 2019]233 kB
Čítať ďalej...

Vážení streleckí priatelia, dňa 24.9.2011 sa v Trnovci nad Váhom konalo záverečné kolo v disciplíne Kompakt sporting. Z celkového počtu 46. súťažiacich sa na prvom mieste umiestil pán Igor Solnica. Na druhom mieste Ing. Anton Molnár, a na treťom mieste Ing. Ivan Pandula. V kategórii veterán získal ocenenie pán Ing. Viliam Kocsis.
Slovenský poľovnícky zväz Vám k týmto výsledkom srdečne blahoželá.

Prílohy:
Uložiť tento súbor (VL CS 2011_ 9. kolo_finále..pdf)VL CS 2011_ 9. kolo_finále..pdf[9. kolo]297 kB
Uložiť tento súbor (VL CS 2011 konečné poradie.pdf)VL CS 2011 konečné poradie.pdf[VL CS Konečné poradie]233 kB
Uložiť tento súbor (beretta_full.jpg)beretta_full.jpg[Stupne víťazov]872 kB
Čítať ďalej...

Vážení streleckí priatelia, na základe oznámenia od OkO SPZ Levice sa pre technické problémy na strelnici rušia strelecké preteky: Cena Ipľa - Memoriál P. Annuša, ktorý sa mal konať 03.09.2011 v Túrovciach v okrese Levice.
SK SPZ
Čítať ďalej...

Vážení streleckí priatelia, na základe oznámenia RgO SPZ Žiar nad Hronom sa ruší verejná strelecká súťaž Zlatá puška mesta B. Štiavnica zo dňa 11.9.2011.
Čítať ďalej...

V dňoc 30.7 a 1.8 2011 sa uskutočnili majstrovstvá SPZ v poľovníckom desaťboji. Královská súťaž ktorá iste znesie kritérium najnáročnejšej súťaže na Slovensku je zároveň meraním síl o najuniverzálnejšieho strelca na Slovensku. 25 účastníkov dosiahlo výborné výsledky.
Je mimoriadnym úspechom že 6 strelcov dosiahlo limit majstra streľby, traja I. výkonnostnú triedu, šiasti II. výkonnostnú triedu a šiasti tretiu.
Prílohy:
Uložiť tento súbor (výsledková listina.pdf)výsledková listina.pdf[výsledková listina]28 kB
Čítať ďalej...

Reprezentácia Slovenska získala zlato na Majstrovstvách Európy v Maďarsku.
 
Reprezentačné družstvo SR delegované Slovenským poľovníckym zväzom sa umiestnilo na 1. mieste na Majstrovstvách Európy v poľovníckej kombinovanej streľbe . Zlato získali nielen v kombinácii, ale aj v brokových disciplínach. Medailové ocenenie Bronz získali v guľových disciplínach.
A zlato sme získali v kombinácii aj v kategórii individuál-veterán.
 
V mene SPZ srdečne blahoželáme reprezentačnej špičke Slovenska.

Prílohy:
Uložiť tento súbor (ME 2011 brok team + ind.-1.pdf)ME 2011 brok team + ind.-1.pdf[Brok. tím a jednotlivci]1688 kB
Uložiť tento súbor (ME 2011 guľa team + ind.-1.pdf)ME 2011 guľa team + ind.-1.pdf[Guľ. tím a jednotlivci]2282 kB
Uložiť tento súbor (ME 2011 kombinácia team-1.pdf)ME 2011 kombinácia team-1.pdf[Kombinácia tím]782 kB
Uložiť tento súbor (ME 2011 kombinácia jednotlivci-1.pdf)ME 2011 kombinácia jednotlivci-1.pdf[Kombinácia jednotlivci]2149 kB
Čítať ďalej...
Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.