Kancelária Slovenského poľovníckeho zväzu, Štefánikova 10, Bratislava 811 05
  • +421 2 5720 33 11
  •  +421 2 5720 33 21

Už túto sobotu zaznie Hudba lesa v Levoči

Logo ME 2018 SKLevoča sa tento rok stáva miestom, kde sa konajú významné udalosti organizované Slovenskou poľovníckou komorou (SPK), Slovenským poľovníckym zväzom (SPZ) a ich záujmovými klubmi. Už tento víkend - 29.09.2018 - si príde na svoje poľovnícka aj nepoľovnícka verejnosť pri počúvaní tónov lesníc a poľovníckych rohov v rámci podujatia Majstrovstvá Európy v poľovníckom trúbení.

Unikátnosť tohto podujatia aj celkovú atmosféru dotvorí nielen mesto samotné. Viac ako 200 trubačov zo 7. štátov Európy (Nemecka, Poľska, Rakúska, Slovinska, Slovenska, Česka a Maďarska) sa v priestoroch Mestského Kultúrneho strediska zúčastní 2. ročníka Majstrovstiev Európy. Záštitu nad podujatím má Klub Trubačov Slovenskej republiky  - záujmový klubu Slovenského poľovníckeho zväzu. Spoluorganizátormi ME sú Slovenský poľovnícky zväz, Slovenská poľovnícka komora, Českomoravská myslivecká jednota a Klub trubačů ČMMJ. Hlavnými partnermi projektu sú Lesy SR š.p, Prešovský samosprávny kraj, Vojenské lesy a majetky š.p., Stavebná firma EMM stav, a Mesto Levoča.

Súťaž prebieha v dvoch kolách. Súťažiaci v prvom kole hrajú povinné aj voliteľné skladby na poľovnícke rohy pred medzinárodnou porotou. Do druhého kola postupujú 3 najlepšie súbory z kategórie B aj Es. Porota na základe finálových skladieb určí víťaza Majstrovstiev Európy pre rok 2018.

Súčasťou podujatia sú aj sprievodné akcie – piatkový večerný koncert trubačov z celej Európy v altánku na námestí Majstra Pavla v Levoči, ako aj sobotňajší ranný sprievod trubačov spolu s kynológmi a sokoliarmi mestom Levoča. Súčasťou podujatia je aj Hubertská omša a koncert víťazov v Bazilike sv. Jakuba. Na omši trubači zahrajú ukážky niekoľkých vybraných častí prvej slovenskej poľovníckej omše.

Historicky 1. Majstrovstvá Európy trubačov sa uskutočnili v roku 2016 v Českej republike v Mariánskych Lázňach. Súťaže sa zúčastnilo 155 trubačov zo 6 štátov Európy. Tretie majstrovstvá Európy by sa na základe dohôd mali konať v susednom Poľsku. Príďte teda túto víkendovú sobotu prežiť jedinečnú atmosféru do Levoče a podporiť slovenských trubačov vo veľkej konkurencii zahraničných súborov.

Ste srdečne vítaní.

Pozv1

Pozv2

 

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.