Kancelária Slovenského poľovníckeho zväzu, Štefánikova 10, Bratislava 811 05
  • +421 2 5720 33 11
  •  +421 2 5720 33 21

LEVICKÉ POĽOVNÍCKE DNI

Medzinárodný festival filmov s tematikou poľovníctvo a ochrana prírody Hubertlov - Levice 2010 o Putovný pohár Hubertlovu - 15. ročník.
 
Vážení autori filmov s tematikou „poľovníctvo a ochrana prírody“ a návštevníci LPD,
V rámci Levických poľovníckych dní sa už po 15 krát uskutoční v Dome kultúry Družba v Leviciach Medzinárodný festival filmov. Počas všetkých ostatných ročníkov sme mali možnosť prostredníctvom Vás všetkých, ktorí sa cez objektív kamery delíte so svojimi nevšednými zážitkami a chvíľami strávenými v prírode, vzhliadnuť neskutočnú rozmanitosť prírody prezentovanú na 236 filmoch domácich aj zahraničných autorov v troch súťažných kategóriách. Každým rokom prispievate do zaujímavej a náučnej zbierky filmov, z ktorých mnohé sa môžu stať kvalitnou pomôckou pri skvalitňovaní poľovníckej praxe, pri výchove mladých adeptov poľovníctva a zároveň presvedčiť širokú nepoľovnícku verejnosť o nezištnej činnosti poľovníkov v prospech prírody.
   
V roku 2009 bola medzi súťažné kategórie prvý krát zaradená aj kategória „Domáce video - filmové začiatky“, kde sa majú možnosť prezentovať všetci tí, ktorí svoje filmové začiatky v prírode zachytili objektívom kamery, a majú tak možnosť sa zaradiť medzi už dlhoročných a skúsených prispievateľov. Aj v tomto jubilejnom ročníku sa tešíme na túto novú kategóriu, v ktorej radi uvítame všetkých autorov filmov s tematikou „poľovníctvo a príroda - či už našich dlhoročných prispievateľov, alebo aj Vás, ktorí ste sa rozhodli zúčastniť sa na súťaži po prvý krát.

    Ak aj vy patríte medzi tých, ktorí trávia chvíľky v prírode s kamerou v rukách, budeme radi, ak nám zašlete svoje filmové zážitky z prírody na DVD alebo CD nosiči spolu s vyplnenou prihláškou na adresu ústredia SPZ. Všetky informácie ohľadom Medzinárodného festivalu filmov nájdete v priložených propozíciách. Prosíme Vás, aby ste súťažné filmy zaslali do 31.3.2010.
   
    Všetky filmy v súlade s poľovníckou etikou budú premietané v dňoch 13. - 15.4.2010 v Divadelnej sále DK Družba v Leviciach, a 16.4.2010 budú o 16.00 hod. vyhlásené víťazné filmy vo všetkých kategóriách a absolútny víťaz festivalu, pričom následne budú víťazné filmy premietané. Radi počas celého festivalu privítame všetkých návštevníkov Levických poľovníckych dní.

Tešíme sa na všetky prihlásené filmy.
 
Prílohy:
Uložiť tento súbor (web_propozicie_prihlaska_LPD_2010_festival_2403_2010.doc)web_propozicie_prihlaska_LPD_2010_festival_2403_2010.doc[propozície - prihláška LPD2010 festival]196 kB
Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.