Kancelária Slovenského poľovníckeho zväzu, Štefánikova 10, Bratislava 811 05
  • +421 2 5720 33 11
  •  +421 2 5720 33 21

XXV. ročník Memoriálu Kolomana Slimáka

mks2021Ústredie Slovenského poľovníckeho zväzu v spolupráci s Obvodnou poľovníckou komorou Nové Mesto nad Váhom organizuje na počesť nestora slovenskej kynológie Kolomana Slimáka v dňoch 15.-17. októbra 2021 v poľovných revíroch PS Preliačina Nové Mesto nad Váhom, PZ Nové Mesto a PS Nová Ves nad Váhom jubilejný 25. ročník Memoriálu Kolomana Slimáka s udeľovaním titulov CACIT a CACT.

Srdečne Vás pozývame na túto vrcholovú akciu Slovenského poľovníckeho zväzu, kde sa predstavia najlepší účastníci zo Slovenka na základe kvalifikácie z Memoriálu Josefa Kadleca v konkurencii zahraničných účastníkov.

Tešíme sa na Vašu účasť.

Podobnosti sú zverejnené v priložených propozíciách.

Kynologický odbor SPZ

Jubilejného XXV. ročníka Memoriálu Kolomana Slimáka sa zúčastnilo 23 stavačov, z toho bolo 15 zo Slovenska, 7 z Českej republiky a 1 pes z Poľska.

Náročné, ale výborne pripravené terény preverili pripravenosť nielen jednotlivých psov, ale najmä počas lesnej práce aj ich vodičov.

Výkony na jednotlivých disciplínach posudzovali rozhodcovia pod vedením hlavného rozhodcu, Mariána Koriča v nasledovnom zložení :

Veľké pole : Nagy Zoltán, Macek Rastislav

Malé pole: Dinka Anton RNDr., Knapp Ľuboš

Voda: Jursa Jozef Ing.,CSc., Dugovič Ivan

Farby: Banás Ladislav ml., Ruchovanský Jozef, Nehyba Libor (CZ), Straňák Antonín (CZ)

Vlečky: Krajčovič Dušan, Kolenič Ján

Drobné: Jánoš František, Nehyba Oldřich (CZ)

Po dvoch dňoch náročného zápolenia skúšky úspešne ukončilo 12 psov, z toho 3 psy v I. cene, 5 psov v II. cene a 4 psy v III. cene.

Najlepšie sa darilo nemeckému krátkosrstému stavačovi KUKO od Blavy s vodičom Jozefom Benovicom, ktorí sa stali víťazmi Memoriálu a okrem celkového víťazstva získali aj ocenenie CACIT a CACT.

Na druhom mieste, s rovnakým počtom bodov ako víťaz, sa umiestnil maďarský krátkosrstý stavač DA VINCI Viva La Vizsla s vodičom Ing. Ivanom Kusým, ktorí si k titulom Res.CACIT a CACT odniesli aj ocenenie za Najlepšiu prácu v poli.

Špeciálnu cenu za Najlepšiu prácu vo vode a celkové 3. miesto získala dvojica plemena nemecký krátkosrstý stavač CALA Kořenice s Ladislavom Banásom a cenu za Najlepšiu prácu v lese získal vodič z Českej republiky Ladislav Brunclík so svojim psom plemena NKS Fredom z Radatinky.

Memoriál, ktorého ústrednou postavou bol Mgr. Tibor Haššan pod vedením OPK Nové Mesto bol organizačne pripravený na vysokej úrovni. Skúšok sa zúčastnil aj Ing. Ľubomír Slimák, syn Kolomana Slimáka.

Pre víťaza memoriálu venovala Slovenská poľovnícka komora guľovú zbraň od firmy M-HUNT s.r.o

V mene organizátorov skúšok by sme chceli ešte raz poďakovať všetkým sponzorom, ktorí sa na tejto akcii sponzorsky podieľali. Zároveň ďakujeme OPK Nové Mesto nad Váhom za výbornú organizáciu skúšok, členom v poľovných revírov združení, v ktorých skúšky prebiehali za množstvo odvedenej práce pri jeho príprave a užívateľom týchto revírov za ich prepožičanie.

Ešte raz všetkým ďakujeme.

Poľovníckej kynológii a Poľovníctvu zdar

Podrobné informácie sú zverejnené v priloženej tabuľke.

Prílohy:
Uložiť tento súbor (Propozície MKS 2021.pdf)Propozície MKS 2021.pdf[propozície]2579 kB
Uložiť tento súbor (Výsledky z MKS_2021.pdf)Výsledky z MKS_2021.pdf[výsledky]736 kB
Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.