Kancelária Slovenského poľovníckeho zväzu, Štefánikova 10, Bratislava 811 05
  • +421 2 5720 33 11
  •  +421 2 5720 33 21

Úspech na XII. ročníku pohára Ing. Gustava Kořínka

V termíne 25-27.11.2016 reprezentovali nominovaní zástupcovia slovenského klubu alpského jazvečíkovitého duriča na XII. ročníku o pohár Ing. Gustava Kořínka. Toto významné kynologické podujatie- medzinárodné  skúšky duričov zorganizoval v oblasti Stupava pri Uherskom Hradišti klub alpského brakýře jezevčíkovitého, Českomoravská kynologická jednota  v spolupráci s ČMMJ, OMS Uherské Hradište.  V náročnej medzinárodnej konkurencii 10 psov nastúpili do súťaže traja zástupcovia Slovenskej republiky a to vodič Pavol Šimurda so psíkom Viktor vom Auerling, vodič František Matušík so sučkou Dina a Jozef Zatlukal so psíkom Argo z Bezkidskej Ostoi.

Súťažné disciplíny dokonale preverili skúsenosti nielen psíkov ale tiež ich vodičov. Náročný terén, dostatočné množstvo zveri v revíri a ochota práce štvornohých kamarátov prispeli k zdarnému priebehu spoločnej poľovačky. Zvládnuté na výbornej úrovni boli aj technické disciplíny, ktoré rozhodcovia, taktiež v medzinárodnom zložení  odskúšali spoločne na kraji lesného porastu v blízkosti chatky Geršlovka s krásnym výhľadom na hrad Buchlov a okolité lesy. Všetci však dobre vedeli, že konečné poradie určí nasledujúci deň až posledná, najťažšia disciplína - Stopa.
Naši dvaja vodiči a ich psy však v tejto disciplíne preukázali svoje kvality a dostali sa až na stupne víťazov!
Výsledky PGK 2016:
1. miesto: Dina - vodič František Matušík - I. cena, CACIT (SR)
2. miesto: Cira z Wainberka - vodič Josef Dohnálek - II. cena (CZ)
3. miesto: Argo z Bezkidskej Ostoi - vodič Jozef Zatlukal - II. cena + najlepšia práca na stope (SR)

Podrobnú tabuľku uvádzame k nahliadnutiu v prílohe.

Gratulujeme!
Poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa zúčastnili poháru Ing. Gustava Kořínka a organizátorom za výbornú prípravu tohto medzinárodného podujatia.

Lovu a alpským jazvečíkovitým duričom zdar!

 

Autor: Ing. Veronika Vallová

 FOTOGALÉRIA TU.
Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.