Kancelária Slovenského poľovníckeho zväzu, Štefánikova 10, Bratislava 811 05
  • +421 2 5720 33 11
  •  +421 2 5720 33 21

Memoriál Kolomana Slimáka 2016

V dňoch 24.-25. septembra 2016 sa vo Vranove nad Topľou uskutočnilo vrcholové kynologické podujatie - jubilejný 20. ročník Memoriálu Kolomana Slimáka - medzinárodné majstrovstvá SR stavačov s udeľovaním titulu CACIT.

Organizátorom skúšok bola Okresná organizácia Slovenského poľovníckeho zväzu vo Vranove nad Topľou v spolupráci s ústredím Slovenského poľovníckeho zväzu. Záštitu nad skúškami prevzal MUDr. Peter Chudík, predseda prešovského samosprávneho kraja. Centrum súťaže bolo v rekreačnom areáli Lysá Hora Vyšný Kazimír.

Poľné práce boli v Nižnom Hrušove, lesné disciplíny vo Vyšnom Kazimíre v Pozdišovskej pahorkatine a vodná práca sa konala na Domaši v Slovenskej Kajni.

Na tejto vrcholovej akcii sme mali česť privítať Ing. Ľubomíra Slimáka s manželkou, syna Kolomana Slimáka.


 

Hlavným rozhodcom bol predseda Kynologickej rady SPZ a SPK, prezident SKJ Ing. Jozef Jursa, CSc.

Rozhodcovia posudzovali v následnom zložení :

Veľké pole : Jozef Ruchovanský, Ivan Dugovič
Malé pole : MUDr. Ján Gunč, Štefan Siksa
Voda : MVDr. Jozef Antonič, Rastislav Macek
Les - farby : Ing. Miroslav Stanovský,CSc., Ing. Imrich Ruščák, Józef Marek Miśtal (PL)
Les - vlečky : Ľubomír Engler, Jan Toman (CZ)
Les - drobné : Jozef Kovács, Károly Konyecsni (HU)

Na Memoriál bolo prihlásených 25 psov, zúčastnilo sa 18 a skúšky úspešne ukončilo 17  zúčastnených. Z toho 6 psov v I. cene, 7 v II. cene a 4 psy v III. cene a jeden pes neobstál.

V náročných terénoch, ktoré preverili pripravenosť jednotlivých psov ale aj ich vodičov, či už po stránke výcviku, ale aj po stránke fyzickej sa víťazom Memoriálu Kolomana Slimáka SR 2016 s ocenením  CACT, CACIT a cenou za najlepšiu prácu v poli sa stal NKS Indi od Blavy s vodičom Tiborom Ruchovanským z Borského Mikuláša.

Na druhom mieste sa umiestnil NDrS AYKA Patrick Haus s vodičom Fehér Zsoltom z Maďarskej republiky, ktorý bol ocenený za najlepšiu prácu vo vode a titulom Res.CACIT a CACT.

Ako tretí v poradí bol taktiež maďarský vodič Bogdán Lajos so sukou NDrS Szántovai Uta , ktorý súčasne získal aj titul Res.CACT a cenu za najlepšiu prácu v lese.

Pre víťaza memoriálu venovala Slovenská poľovnícka komora guľovú zbraň od firmy M-HUNT s.r.o (www.m-hunt.sk).

V mene organizátorov súťaže by sme chceli poďakovať všetkým sponzorom, ktorí sa na tejto akcii sponzorsky podieľali, OkO SPZ vo Vranove nad Topľou, užívateľom jednotlivých poľovných za prepožičanie svojich revírov a v neposlednom rade Ing. Jozefovi Telepunovi, PhD. a Slavomírovi Kerestešovi, ktorí so svojim organizačným výborom odviedli veľmi veľa práce, aby na vysokej úrovni organizačne zabezpečili bezproblémový priebeh Memoriálu Kolomana Slimáka 2016.

Podrobné informácie sú v priloženej tabuľke.
 
Prílohy:
Uložiť tento súbor (Výsledková_listina_MKS_2016.pdf)Výsledková_listina_MKS_2016.pdf[Výsledky]556 kB
Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.