Kancelária Slovenského poľovníckeho zväzu, Štefánikova 10, Bratislava 811 05
  • +421 2 5720 33 11
  •  +421 2 5720 33 21

Memoriál Františka Sigeta 2014

V dňoch 12. až 14. decembra 2014 sa v PZ Mier Nitrianska Blatnica v okrese Topoľčany uskutočnila celoštátna súťaž duričov - 14. ročník Memoriálu Františka Sigeta.

František Siget bol výraznou osobnosťou slovenskej poľovníckej kynológie. V rokoch 1969 - 1985 bol vedúcim kynologického odboru Slovenského poľovníckeho zväzu. Okrem riadenia kynológie a publikačnej činnosti má veľké zásluhy na rozšírení a zveľadení chovu slovenského kopova, slovenského hrubosrstého stavača, farbiarov ako aj ďalších plemien poľovných psov. Bol kynologickým rozhodcom, skúšobným komisárom a aktívnym poľovníkom. Na jeho počesť sa od roku 1988 koná každé dva roky celoštátna súťaž duričov - Memoriál Františka Sigeta.

 

Slávnostné otvorenie za prítomnosti prezidenta SKJ a predsedu Kynologickej rady, Ing. Jozefa Jursu, CSc., riaditeľa kancelárie SPZ a SPK PaedDr. Imricha Šubu, PhD., predsedníčky DR SPZ a SPK Ing. Dany Vančurovej, zástupcov OkO SPZ Topoľčany a OPK Topoľčany, predstaviteľov miestnej samosprávy a mnohých ďalších nemenovaných hostí prebehlo v krásnom priestore parku obce.

Túto významnú kynologickú akciu Slovenského poľovníckeho zväzu zabezpečoval organizačný výbor na čele s Vladimírom Šiškou za pomoci členov PZ Mier Nitrianska Blatnica. Nemalou mierou sa na organizácii podieľal aj predseda Klubu chovateľov slovenských hrubosrstých stavačov, syn Františka Sigeta - Andrej Siget.

Súťaže sa zúčastnilo 12 plemien duričov nominovaných klubmi v zmysle štatútu súťaže.  Ich prácu v priebehu dvoch náročných dní posudzoval rozhodcovský zbor pod vedením hlavného rozhodcu Ing. Jozefa Jursu, CSc. v zložení Ivan Minich, Ing. Jozef Sedlačko, Ing. Daniel Olejár, Peter Filip, Ing. Martin Kováč a Štefan Mikula. Víťazom Memoriálu Františka Sigeta 2014 s titulom Víťaz SR 2014 a CACT sa stal slovenký kopov Astor zo Šútovskej doliny vodiča Vladimíra Peťka z Handlovej. Na druhom mieste sa umiestnila suka slovenského kopova Fatima Bahrisko Petra Rusnáka  z Kysaku a na treťom mieste suka jazvečíka hrubosrstého Alfa z Luftova Ľubíra Kmeťa z Tekovskej Breznice. Celkovo z 12 prihlásených psov obstáli v I. cene 4 psy, v II. cene 7 psov a v III. cene 1 pes. Podrobné výsledky sú zverejnené v priloženej tabuľke.

V mene organizátorov by sme chceli poďakovať Poľovníckemu združeniu Mier Nitrianska Blatnica za prepožičanie revíru, všetkým členom organizačného výboru za výborne odvedenú prácu pri zabezpečovaní akcie, Slovenskej poľovníckej komore, ktorá venovala víťazovi guľovú zbraň od firmy M-HUNT s.r.o (www.m-hunt.sk) a tiež aj všetkým, ktorý sa spolupodieľali pri zabezpečovaní tejto významnej vrcholovej akcie Slovenského poľovníckeho zväzu.

Foto víťaza

 

Fotogaléria TU.
Prílohy:
Uložiť tento súbor (MFSig2014.pdf)MFSig2014.pdf[Propozície]8151 kB
Uložiť tento súbor (Výsledky_MFS 2014.pdf)Výsledky_MFS 2014.pdf[Výsledky]62 kB
Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.