Kancelária Slovenského poľovníckeho zväzu, Štefánikova 10, Bratislava 811 05
  • +421 2 5720 33 11
  •  +421 2 5720 33 21

18. ročník Memoriálu Kolomana Slimáka - Kálnica - Trenčín

V dňoch 27.-28.9.2014 v PZ Kálnica, PZ Podolie a PS Nová Ves nad Váhom sa uskutočnil v spolupráci s RgO SPZ Trenčín 18. Ročník Memoriálu Kolomana Slimáka.

V predvečer súťaže sa za prítomnosti rodiny Slimákovej v Novom Meste nad Váhom a za účasti poslankyne NR SR Ing. Magdy Košútovej, primátora mesta Nové Mesto nad Váhom Ing. Jozefa Trstenského a prezidenta SKJ, predsedu KR SPZ a KR SPK Ing. Jozefa Jursu, CSc.  uskutočnilo slávnostné odhalenie  pamätnej tabule na počesť nestora slovenskej kynológie Kolomana Slimáka na dome, v ktorom prežil väčšinu svojho života.
Súťaž prebiehala pod taktovkou hlavného rozhodcu Mariána Koriča a riaditeľa organizačného výboru Rudolfa Hládeka.
 
Súťaže sa zúčastnilo 22 stavačov, z toho 14 zo Slovenska, 4 z Českej republiky, 3 z Maďarska a 1 pes švajčiarskeho majiteľa. Víťazom Memoriálu Kolomana Slimáka  s titulom CACIT a CACT sa stal nemecký krátkosrstý stavač Vido z Bilice vodiča Ladislava Banása z Veľkého Zálužia. Na druhom mieste sa umiestnila suka maďarského drôtosrstého stavača Zöldmáli Zala maďarskej vodičky Zsófie Miczek a na treťom mieste suka nemeckého krátkosrstého stavača Cira z Vištuka Zoltána Válkyho z Galanty. Ocenenie „Najlepšia práca v poli“ získal Ciro zo Šurianskeho kopca Otta Banása zo Šurian, „Najlepšia práce v lese“  Vido z Bilice vodiča Ladislava Banása z Veľkého Zálužia a „Najlepšia práca vo vode“ Erma od Drobného Dušana Krajčoviča. Celkovo z 32 prihlásených psov bolo na skúšky prijatých 22. Zúčastnilo sa 22, z toho obstáli v I. cene 3 psy, v II. cene 9 psov, v III. cene 6 psov a 4 psy neobstáli.

V mene organizátorov by sme chceli poďakovať menovaným poľovníckym združeniam za prepožičanie revíru, všetkým členom organizačného výboru za veľmi veľa odvedenej práce pri zabezpečovaní akcie, Slovenskej poľovníckej komore, ktorá venovala víťazovi guľovú zbraň od firmy M-HUNT s.r.o (www.m-hunt.sk), firme IBO Trenčín (www.ibo.sk), výrobcovi špičkového krmiva Royal Canin Slovakia, hlavnému partnerovi SPZ a SPK spoločnosti TOYOTA a tiež aj všetkým, ktorý sa spolupodieľali pri zabezpečovaní tejto významnej vrcholovej akcie Slovenského poľovníckeho zväzu.

Podrobné výsledky sú uvedené v prílohe.
Prílohy:
Uložiť tento súbor (MKS-vysledky.pdf)MKS-vysledky.pdf[výsledky]32 kB
Uložiť tento súbor (MKS-sumar.pdf)MKS-sumar.pdf[sumár]34 kB
Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.