Kancelária Slovenského poľovníckeho zväzu, Štefánikova 10, Bratislava 811 05
  • +421 2 5720 33 11
  •  +421 2 5720 33 21

48. ročník Memoriálu Jozefa Kadleca 2013

V dňoch 7. - 8. septembra 2013 sa vo Vranove nad Topľou uskutočnilo vrcholové poľovnícke  kynologické podujatie Slovenského poľovníckeho zväzu 48. ročník Memoriálu Jozefa Kadleca 2013. Toto významné podujatie sa historicky konalo prvýkrát v našom okrese. Ústredie SPZ poverilo s organizáciou memoriálu OkO SPZ Vranov nad Topľou.

Slávnostné otvorenie memoriálu sa uskutočnilo na Námestí vo Vranove n. T. Na memoriál sa prihlásilo 16 psov (stavačov) z celého Slovenska. Taktiež nás poctili návštevou počas celého memoriálu vnuk Jozefa Kadleca  MUDr. Miroslav Kadlec s manželkou zo Šumperku.

Jednotlivé disciplíny sa konali : Les PZ - Drina Jusková Voľa(Zámutov)
                                          Pole PZ - Diana Jastrabie (Komárany)
                                          Voda PZ - Hanka Kvakovce (Malá Domaša)

Poradie:

1. miesto Ján Kolenič ( Jas z Dubovských luhov ) 489 b. I. cena Všestranný víťaz SR 2013 CACT.
2. miesto OttO Banás ( Brit zo Šurianského kopca) 489 b I. cena R CACT
3. miesto Štefan Macák (Dorka z Vištuka) 479 b. I. cena


Špeciálna cena Najlepší východniar Ing. Imrich Ruščak (Cila z Fančali) 474 b. I. cena

Výsledky memoriálu boli na vysokej úrovni 9 psov skončilo v I. cene, 2 psy v II. cene, 3 psy v III. cene a 2 psy neuspeli.
Psov posudzovalo 13 rozhodcov na čele s hlavným Ing. Jozefom Jursom. 48. ročník Memoriálu Jozefa Kadleca 2013 bol pripravený na vysokej úrovni, čo potvrdili rozhodcovia, vodiči a aj samotný vnuk Jozefa Kadleca MUdr. Mirko Kadlec.
Za čo patrí v prvom rade poďakovanie a uznanie riaditeľovi MJK 2013 Ing. Jozefovi Telepunovi, organizačnému výboru, poľovníckym združeniam, kde prebiehali jednotlivé disciplíny, že svoje revíry pripravili na vysokej úrovni na toto prestížne podujatie.
Samozrejme aj vodičom so svojimi štvornohými pomocníkmi a rozhodcom, ktorí objektívne posudzovali počas celej súťaže.

 
Slavomír Keresteš

tajomník OkO SPZ

 
Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.